środa, 19 stycznia 2022
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 561 (1/2022)
Jak wynika z pierwszych danych spływających z różnych rynków zagranicznych, w 2021 roku miłość czytelników do książek nie osłabła. „Książka okazała się odporna na kryzys podczas pandemii” – mówi Karin Schmidt-Friderichs, przewodnicząca Börsenverein des Deutschen Buchhandels (niemieckie stowarzyszenie wydawców i księgarzy). „Ludzie mają wielką potrzebę dobrych historii, wiarygodnych informacji, porad i inspiracji” – komentuje. „Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, bliskości klientów oraz kreatywności księgarń i wydawców, rynek książki był w stanie wydobyć się z deficytu spowodowanego lockdownami”. Niemcy i 3,2-proc. wzrost Börsenverein des Deutschen Buchhandels poinformowało o wzroście sprzedaży książek w Niemczech o 3,2 proc. w porównaniu z 2020 rokiem. Sprzedaż książek dla dzieci i  YA w  2021 roku wzrosła o 9,4 proc. w porównaniu z 2019 rokiem. Kategoria fiction wzrosła o  4,2 proc., a  literatura faktu o 1,6 proc. w stosunku do 2019 roku. Największy spadek odnotowała turystyka – o 26,4 proc. „Biznes książkowy był jeszcze lepszy niż przed pandemią koronawirusa” – podsumowuje zespół Börsenverein. Börsenverein korzysta z danych dostarczanych przez monitor branżowy, publikowany co miesiąc przez Niemieckie Stowarzyszenie Handlu Książkami. Jest on oparty na danych z panelu sprzedaży detalicznej Media Control. Sprzedaż książek w Wielkiej Brytanii wyższa od dekady W Wielkiej Brytanii w 2021 roku sprzedano 212 mln egzemplarzy książek drukowanych. To najwyższy wynik w ostatniej dekadzie – wskazuje „The Guardian”. Przychody ze sprzedaży wyniosły 1,82 mld funtów, co oznacza wzrost o 3 proc. w stosunku do 2020 roku. Dane pochodzą z firmy Nielsen BookScan. Sprzedaż książek z kategorii fiction była wyższa w ubiegłym roku o 20 proc. niż w 2019 …
Wyświetlono 25% materiału - 251 słów. Całość materiału zawiera 1006 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się