Czwartek, 28 stycznia 2016
Oficer, wydawca, autorytet
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru425
We wtorek 5 stycznia nad ranem zmarł Józef Skrzypiec.Tę tragiczną informację przekazali koledzy z wydawnictwa Bellona. Józef Skrzypiec był prezesem wydawnictwa Bellona, cenionym autorytetem w naszym środowisku. Urodził się w Święciecho - wie w 1950 roku. Był absolwentem Wydziału Historycznego UW, a następnie obronił doktorat z socjologii na temat uczestnictwa w kulturze, ukończył również studia podyplomowe z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem w gospodarce rynkowej.W swoim dorobku ma kilkadziesiąt publikacji z zakresu socjologii i kultury oraz zarządzania. Był zawodowym żołnierzem. Pracował w pionie kulturalno-oświatowym Ministerstwa Obrony Narodowej, w latach 1987-1991 kierował Oddziałem Oświaty w ministerstwie. Służbę zakończył w stopniu pułkownika w 2006 roku w Wydawnictwie Bellona, które wówczas jeszcze podlegało resortowi obrony. Dyrektorem Wydawnictwa Bellona został w 1996 roku, a w roku 1996 dyrektorem wydawnictwa Czasopisma Wojskowe, a po jego połączeniu z wydawnictwem Bellona …
Wyświetlono 25% materiału - 132 słów. Całość materiału zawiera 530 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się