Poniedziałek, 23 września 2019
BRANŻOWE SPOTKANIE W GŁĘBI PUSZCZY
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 506 (17/2019)
Białostockie Zakłady Graficzne S.A. uroczyście świętowały jubileusz 75-lecia w piątek 12 września w hotelu Lipowy Most w miejscowości o tej samej nazwie, leżącej w Puszczy Knyszyńskiej, 30 km na wschód od Białegostoku. BZGraf Białostockie Zakłady Graficzne powstały w 1944 roku na gruzach przedwojennej drukarni i „Koperciarni”. Pierwszą produkcją była lokalna prasa – tygodniki i dzienniki. W miarę rozwoju firma zaczęła przekształcać się w drukarnię dziełową. W 1971 roku oddano do użytku nową siedzibę, w której BZGraf mieści się do dzisiaj. W połowie lat siedemdziesiątych w drukarni było zatrudnionych 625 osób – najwięcej w całej historii zakładu. W kwietniu 2011 roku Ministerstwo Skarbu Państwa zadecydowało o jego sprzedaży. 19 kwietnia 2011 roku podpisano umowę sprzedaży akcji spółki stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego na rzecz OZGraf Olsztyńskie Zakłady Graficzne S.A. z siedzibą w Olsztynie, w których 85 …
Wyświetlono 25% materiału - 135 słów. Całość materiału zawiera 542 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się