Czwartek, 4 października 2012
Inowrocław gościł drukarzy
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru337
Najważniejsze tegoroczne spotkanie poligrafów odbyło się 18 września w Inowrocławiu. Tadeusz Chęsy, właściciel i twórca sukcesów drukarni Pozkal, ze swoimi najbliższymi współpracownikami zorganizował wspaniałe wydarzenie, na które składała się część oficjalna i interesująca Konferencja Poligraficzna, a także wieczorne spotkanie jubileuszowe, podczas którego uczestnicy zostali przyjemnie zaskoczeni pokazem laserowych atrakcji wizualnych. Powodów do inowrocławskiego wydarzenia było kilka. Najbardziej oficjalne, to wyjątkowy jubileusz 60-lecia Sekcji Poligrafów Stowarzyszenia Inżynierów Mechaników Polskich, jednego z najbardziej aktywnych środowisk działających w ramach Naczelnej Organizacji Technicznej – Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych, a także druga rocznica – 20-lecie Polskiej Izby Druku, głównej organizacji pracodawców w sektorze poligrafii. Jednak dla najbardziej zasłużonych i najaktywniejszych polskich drukarzy spotkanie w Inowrocławiu było szczególnym „kamieniem milowym” w dziejach polskiej poligrafii, gdyż odbyło się równo w dziesięć lat po podobnym spotkaniu, jakie odbyło się również w tym samym mieście. Odwoływano się też do wrocławskiego I Kongresu Poligrafów Polskich z 1999 roku, który – jak stwierdzono – „zapoczątkował dziejowy proces przemian”, a spotkanie w Inowrocławiu sprzed dziesięciu lat, którego hasło brzmiało „Polski przemysł poligraficzny w perspektywie przystąpienia do Unii Europejskiej” było kontynuacją kongresu. – Na podkreślenie zasługuje fakt, że dzisiaj w inowrocławskim spotkaniu bierze udział spora grupa tych osób, które gościliśmy przed 10 laty – stwierdził Tadeusz Chęsy. Bardzo interesujący referat wprowadzający podczas obecnej konferencji wygłosił Andrzej Tomaszewski, jeden z najwybitniejszych polskich typografów. Jego wystąpienie zatytułowane było „Przyszłość książki w dobie mediów elektronicznych”. – Wśród wydawców książek, podobnie jak w środowisku poligrafów, można zauważyć przykłady dużego zaniepokojenia albo wręcz paniki związanej z pojawieniem się …
Wyświetlono 25% materiału - 249 słów. Całość materiału zawiera 996 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się