Wtorek, 15 kwietnia 2014
XX Targi Wydawców Katolickich
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru379
Jubileuszowa edycja, 160 wystawców z Polski, Watykanu, Włoch, Francji i Niemiec, ponad 24 tys. odwiedzających – to najkrótsze posumowanie rekordowych wyników, jakimi zakończyły się XX Targi Wydawców Katolickich, trwające od 3 do 6 kwietnia w Warszawie. Jeszcze raz potwierdziło się, że malownicze, a jednocześnie funkcjonalne i prestiżowe Arkady Kubickiego są miejscem stworzonym dla takiej imprezy i gromadzą co roku coraz większe rzesze czytelników. – Stawiamy sobie za cel, aby targi odpowiadały oczekiwaniom środowiska, aby były wydarzeniem barwnym, wielowątkowym i skupiającym uwagę szerokiej publiczności – zapowiadał ks. Roman Szpakowski, prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich i główny organizator targów. I zapowiedzi te zostały w pełni spełnione, co zostało potwierdzone gromkim aplauzem, jaki księdzu prezesowi zgotowano podczas tradycyjnej gali targowej w salezjańskiej bazylice na warszawskiej Pradze. Hierarchowie kościelni swoją obecnością podkreślali znaczenie targowej imprezy, a wśród nich: ks. kardynał Kazimierz Nycz, ks. arcybp Celestino Migliore, ks. arcybp Henryk Hoser, ks. bp Wojciech Polak, a także ks. bp Wiesław Mering, który stwierdził: „gdy patrzę na dzisiejszą kulturę czuję żal, że tej miłości do książek w świecie jest obecnie nieco mniej. Ale nadal istnieje ta niezwykła grupa ludzi, dla których spotkanie z książką jest okazją do spotkania i wymiany myśli z drugim człowiekiem”. Znamienne były też słowa ks. kardynała Kazimierza Nycza, który powiedział, że „środowisko wydawców katolickich nie może i nie ma zamiaru zamykać się we własnym kręgu, tylko aktywnie wkracza w obszar szeroko pojętej kultury”. Na …
Wyświetlono 25% materiału - 231 słów. Całość materiału zawiera 925 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się