Czwartek, 19 grudnia 2019
BRAWUROWY KONCERT DLA ZASŁUŻONYCH KSIĘGARZY
W sobotę 14 grudnia, dzień po tradycyjnym dniu – w którym od czasów międzywojennych obchodzone jest Święto Księgarza – w kultowym Klubie Księgarza w Warszawie przy Rynku Starego Miasta spotkali się księgarze i ich przyjaciele. Spotkanie rozpoczął brawurowy występ składającej się z orkiestry i chóru Formacji Tango Para Todos (Tango dla Wszystkich), działającej przy Staromiejskim Domu Kultury. Zebranych, którzy szczelnie wypełnili sale klubowe, powitał Jan Rodzeń, kierownik Klubu Księgarza, człowiek-instytucja, od lat wpisujący się w historię stolicy. Oficjalnie przywitał prof. Janusza Foglera, prezesa Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, które wspiera finansowo działania Klubu Księgarza. Piotr Dobrołęcki, redaktor naczelny „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”, patrona medialnego Klubu Księgarza, dodał, że prof. Janusz Fogler jest też redaktorem naczelnym „Acta Poligraphica”, jedynego pisma naukowego środowiska książki, którego twórcą i obecnie też zastępcą redaktora naczelnego jest Andrzej Tomaszewski, najwybitniejszy typograf naszych czasów. Przekazał też pozdrowienia, jakie do zebranych w warszawskim Klubie Księgarza przesłał Jan Kasprzyk, emerytowany księgarz z Lędzin koło Katowic, długoletni przewodniczący Śląskiego Oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Księgarzy, a który teraz utworzył nową ogólnopolską organizację o nazwie Polskie Towarzystwo „Przyjaciół Książki”. (Więcej na stronie 7). Katarzyna Balicka-Więckowska, sekretarz generalna Stowarzyszenia Księgarzy Polskich, wręczyła okolicznościowe dyplomy księgarzom obchodzącym w tym roku znaczące rocznice. Jubileusz 50-lecia pracy na rzecz kultury i środowiska ludzi książki obchodzi Jan Rodzeń. Jak przekazano w  laudacji, jest absolwentem podyplomowego studium działalności kulturalnej przy Wydziale Historycznym UW. Klubem Księgarza kieruje od …
Wyświetlono 25% materiału - 225 słów. Całość materiału zawiera 901 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się