Wtorek, 31 maja 2011
„Cała Polska czyta dzieciom”
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru301
Mniej więcej dekadę wcześniej usłyszeliśmy, po raz pierwszy, hasło „Czytaj dziecku 10 minut dziennie. Codziennie!”. W czwartek 26 maja w warszawskiej Galerii Kordegarda odbyła się konferencja prasowa otwierająca obchody jubileuszu dziesięciolecia kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację ABCXXI. Obecny na spotkaniu minister kultury Bogdan Zdrojewski, a jednocześnie jeden z patronów obchodów, podziękował szefowej fundacji Irenie Koźmińskiej za te dziesięć lat aktywnej działalności na rzecz promocji czytania. – Ważne jest to, ze cała akcja w dalszym ciągu się rozwija, wciąż powstają nowe inicjatywy, z których każda notuje realne sukcesy – podkreślił szef resortu kultury. Przypomniał także, że kierowany przez niego resort aktywnie wspiera kampanię finansowo – w ciągu trzech ostatnich lat z budżetu MKiDN przeznaczono na ten cel 3 mln zł. – Zapewniam, że w roku 2011 przekazane przez nas środki będą dwukrotnie wyższe niż w roku ubiegłym – zadeklarował Bogdan Zdrojewski. Oczywiście autorką najdłuższego, ale zarazem zdecydowanie najciekawszego wystąpienia, była szefowa Fundacji ACBXXI Irena Koźmińska, która po raz kolejny potwierdziła, że jest prawdziwym wulkanem energii, i pozytywnych emocji i, że kiedy już wejdzie w posiadanie mikrofonu, bardzo trudno jest odebrać jej głos, czemu z trudem starał się sprostać prowadzący konferencję Maciej Orłoś. – Dla wszystkich osób tworzących akcję „Cała Polska czyta dzieciom” jest to, że możemy dziś zaprezentować przed cała Polską efekty naszej dziesięcioletniej pracy, bo mamy się czym pochwalić! – mówiła Irena Koźmińska. Wspominała także, że początki kampanii wcale nie zwiastowały sukcesu. O akcji zrobiło się głośno dopiero dzięki pierwszemu i jakże pamiętnemu spotowi telewizyjnemu, w którym aktor Krzysztof Stelmaszczyk udowadniał córce, że potrafi przeczytać z gazety wynik meczu piłkarskiego: „Legia-Górnik 2:0”. W ciągu dziesięciu …
Wyświetlono 25% materiału - 269 słów. Całość materiału zawiera 1078 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się