Wtorek, 4 września 2012
Na-molny książkowiec
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru8/2012
W redny typ. Kapował na kumpli. Nie, właściwie inaczej. On był prawdziwym pisarzem. Każdy człowiek, każdy problem, każdy widok stawały się dlań potencjalnym tematem. Bo pisarz to ktoś, kto zainteresowany jest głównie sobą oraz własnym dziełem; wszystko i wszyscy inni stają się po prostu preparatami, nawozem do przerobienia w mózgowej gorączce. Często-gęsto on sam siebie też traktuje jak preparat, swój zaś ekshibicjonizm usprawiedliwia przewidywanym efektem pracy. Na ogół efekt nie usprawiedliwia draństw, do jakich zdolni są twórcy, bez wahań dążący po utrupionych za pomocą pióra bliźnich do hipnotycznego opętania czytelnika tekstem. Nie zwierzajcie się pisarzom. Będą kapować. Szczęśliwy ten druh literata, który zostanie przerobiony i skryty za imaginowaną figurą opisu. Lecz obecnie, w czasach rozbuchanego ekshibicjonizmu (poświęcę mu zresztą kolejny felieton), w czasach, gdy jedyną intymną informacją, jaka nas dotyczy, pozostaje stan książeczki czekowej, nawet opisywani nie przejmują się, że zakumplowany twórca wyciąga ich na światło dzienne, tudzież na języki współobywateli, odsłaniając mniejsze lub większe grzeszki. W kulturze masowej toczą się skomplikowane gry biograficzne, zwłaszcza że biografie innych w jakimś stopniu odnosimy do siebie samych jako plotki na nasz …
Wyświetlono 25% materiału - 179 słów. Całość materiału zawiera 718 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się