Poniedziałek, 26 listopada 2007
Rzecz o Waldku Michalskim
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru11/2007
Jeden z najpracowitszych, najsympatyczniejszych i najskromniejszych kierowników marketingu na rynku książki urodził się w Nadarzynie. Ukończył Technikum Informatyki i Automatyzacji. – Zawsze fascynowały mnie wariacje matematyczne. Bo czyż nie jest pasjonujące badanie przepływów w regulatorach hydraulicznych? Nasz nauczyciel też musiał to uwielbiać, bo po trzech latach trafił do Tworek – śmieje się. Czasy szkolne wspomina jednak wyłącznie pozytywnie: – Ostatnio nawet mieliśmy z kolegami spotkanie po latach.Po technikum poszedł do szkoły oficerskiej. Choćby z tego powodu, że sam ma w rodzinie zawodowych żołnierzy i na oficera był wychowywany. W latach 50. jego krewny był zastępcą redaktora naczelnego w „Żołnierzu Polskim”, wydawanym jakiś czas potem przez Bellonę. Szkołę oficerską skończył w Zegrzu, gdzie założył filię Towarzystwa Historycznego. Później – już w trakcie służby – współtworzył Stowarzyszenie Literatów Piszących w Wojsku, którego był oczywiście członkiem. Na koncie ma próbki zarówno poetyckie, jak i prozatorskie. Żadnej nie chce jednak pokazać, choć jego dokonania trafiły kiedyś na łamy periodyku „Nike”. Od zawsze zainteresowany był książkami, które kupował za żołd, gromadząc je, gromadząc, gromadząc… – Żeby kupić encyklopedię potrafiłem stać siedem godzin – wspomina. Szkołę oficerską ukończył w 1986 roku ze stopniem podporucznika. Służył w różnych jednostkach, zawsze jednak w łączności. Wojsko wspomina przede wszystkim jako szkołę odpowiedzialności. – Niebywałe, że jako człowiek młody dajesz przykład innym, nierzadko starszym i bardziej doświadczonym od ciebie – mówi. Odpowiedzialny był m.in. za sprzęt, „bardzo drogi”, jak wspomina. Prawdopodobnie jako „specjalista od kultury” w 1989 roku dostał propozycje przejścia do Wojskowego …
Wyświetlono 25% materiału - 243 słów. Całość materiału zawiera 975 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się