Czwartek, 19 grudnia 2019
5. ŚLĄSKIE TARGI KSIĄŻKI ZAKOŃCZONE SUKCESEM
W  Międzynarodowym Centrum Kongresowym w  Katowicach od piątku 6 grudnia do niedzieli 8 grudnia trwały 5. Śląskie Targi Książki. – Było fantastycznie! – stwierdził Jacek Oryl, prezes spółki Murator Expo, organizatora targów. – Frekwencja sięgnęła 40 tys. osób, gdy rok temu szacowaliśmy ją na prawie 30 tys. osób, czyli mamy wzrost o 25 proc. Prawie wszyscy wydawcy informowali o bardzo wysokiej sprzedaży. Niemal wszyscy prowadzili sprzedaż do końca trwania targów i nie opuszczali stoisk, bo do końca byli klienci. Do tego prawie na wszystkich spotkaniach autorskich na trzech scenach była pełna widownia. Dużym zainteresowaniem spotkał się piątkowy program „Spotkania z literaturą czeską” przygotowany przez naszych czeskich partnerów z praskich Targów Książki i z Festiwalu Literackiego „Svět knihy”, którzy już przygotowują wystąpienie Czech jako gościa honorowego na przyszłorocznych Warszawskich Targach Książki. I jeszcze warto podkreślić obecność wielu zorganizowanych grup dzieci i młodzieży, które uczestniczyły w przygotowanym dla nich programie – przekazał Bibliotece Analiz Jacek Oryl. W 5. Śląskich Targach Książki wzięło udział 170 wystawców i 160 autorów, którzy uczestniczyli w ponad 215 wydarzeniach – spotkaniach autorskich, dyskusjach i debatach, a także w spotkaniach z czytelnikami na stoiskach wydawców. Współgospodarzem wydarzenia było Miasto Katowice, organizatorem wykonawczym Murator Expo, a partnerem merytorycznym spółka Targi Książki. Oficjalnego otwarcia 5. Śląskich Targów Książki dokonał Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic w towarzystwie Ewy Niewiadomskiej z Polskiego Radia Katowice, Soni Dragi z zarządu spółki Targi Ksiązki oraz prof. Zbigniewa Kadłubka, dyrektora Biblioteki Śląskiej. Publiczność dopisywała przez wszystkie dni. Piątek upłynął pod znakiem promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, a młodzi czytelnicy wypełnili szczelnie halę targową. Bogaty i zróżnicowany program wydarzeń towarzyszących spotkał się z gorącym przyjęciem, na rozmowach z autorami były prawdziwe tłumy. Wystawcy podkreślali zalety lokalizacji targów, jak też terminu tegorocznej edycji oraz bardzo wysoką sprzedaż. – Tegoroczna edycja Śląskich Targów Książki była po prostu znakomita. Bardzo dopisali mieszkańcy Katowic i okolicznych miast i gmin, codziennie były tłumy. I tegoroczny termin okazał się bardzo trafiony – stwierdziła Ewa Dorota Malinowska-Grupińska, właścicielka Wydawnictwa MG. Gabriela Matlak z wydawnictwa SQN powiedziała: – Jestem drugi raz na targach w Katowicach i uważam, że to jest super wydarzenie, bo w porównaniu do tych największych targów w Warszawie i Krakowie tu jest spokojniej. Jest dużo ludzi, bo frekwencja jest bardzo wysoka, ale jest jednocześnie fajnie, tak alternatywnie i przyjemnie. Można spotkać najpopularniejszych wydawców i program towarzyszący targom jest interesujący. Mam nadzieję, że targi będą się tak dalej rozwijały. Pozytywnie wyrażał się też …
Wyświetlono 25% materiału - 400 słów. Całość materiału zawiera 1600 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się