Poniedziałek, 13 marca 2006
Książnica Polska w Olsztynie
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru152
16 września w Centrum Książki w Olsztynie na powierzchni ponad 300 mkw. uruchomiony został „kompleks księgarsko-promocyjnogastronomiczny”, jak nazywa go Jerzy Okuniewski, prezes i współwłaściciel Książnicy Polskiej, największej sieci księgarskiej na Warmii i Mazurach. Inwestycja pochłonęła 200 tys. zł. „Jestem przekonany, że Państwa inicjatywa, spotkania z ciekawymi ludźmi, autorami książek, spotka się ze szczególnym zainteresowaniem młodego czytelnika”, napisał w liście gratulacyjnym Stanisław Szatkowski, wojewoda warmińskomazurski. Były kwiaty, gratulacje, toasty. O nowej placówce rozpisywały się lokalne media. Kompleks tworzą następujące placówki: Księgarnia Szkolna – z pełną, całoroczną ofertą podręczników i książek pedagogicznych, Księgarnia Językowa – z szeroką ofertą publikacji do nauki języków obcych, Księgarnia Nowości Wydawniczych – oferująca także bestsellery i książki omawiane w mediach oraz, wspomniana już, Księgarska Literacka „Coffee Point”, oferująca ponoć „najlepszą kawę w mieście”, której można kosztować zagłębiając się z książką w jednym z 25 wygodnych, skórzanych foteli. Całość uzupełnia tzw. aneks imprezowy, który tworzy scena z oprzyrządowaniem wizualnym i nagłaśniającym oraz 60 miejsc siedzących. W tym właśnie miejscu odbyła się inauguracja zmodernizowanego Centrum Książki, którą uświetniło spotkanie z Carlosem Marrodanem Casasem. – Koncepcja takiego miejsca rodziła się przez dwa lata – zdradził podczas uroczystości Jerzy Okuniewski. Właścicielka kawiarni „Coffee Point”, Agnieszka Rzeszotarska, zgłosiła się do niego sama. – Nasze myśli spotkały się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie – zgodnie deklarują. Centrum Książki to największa tego typu placówka w mieście. Ale – jak napisała „Gazeta Olsztyńska” – Okuniewski marzy, by za kilka lat powstał w tym miejscu „hipermarket …
Wyświetlono 25% materiału - 242 słów. Całość materiału zawiera 969 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się