Poniedziałek, 22 września 2008
Rzecz o Adamie Kapuście - Zbliżenie
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru9/2008
Bez przesady – jeden z najsympatyczniejszych ludzi pracujących w tej branży. Otwarty i życzliwy, a w rozmowie ujmujący bezpośredniością i poczuciem humoru. Piekielnie inteligentny. Godzina spędzona z nim na lunchu jest warta więcej niż kolacja noblowska. Poza tym, co ważne, ma dystans do siebie i własnej pracy. A to się w wydawnictwie Harlequin, którym kieruje, przydaje. Na pytanie o możliwość osadzania treści „swoich” romansów w polskich realiach odpowiedział kiedyś, w wywiadzie dla „Magazynu Literackiego KSIĄŻ- KI”: „Mamy taką serię »Światowe życie«, w której znalazła się książka »Noce w Paryżu «. Wyobraża pan sobie tytuł »Noce w Bydgoszczy«? Osobiście nie mam nic do Bydgoszczy, ale… Jaki z tego wniosek? Że ludzie chcą trochę odskoczyć od rzeczywistości. My oferujemy tę odskocznię za 7,40 zł. Podam jeszcze inny przykład. Niedawno ogłosiliśmy – celowo nie bardzo nagłaśniany – konkurs na szesnastostronicowe opowiadanie. Na dziesięć tekstów osiem operowało zagranicznymi nazwiskami bohaterów i były zlokalizowane zagranicą”. Przystojny 46-latek. Pomorzanin. Edukację szkolną i akademicką przeszedł w Gdańsku. W 1986 roku ukończył tamtejszy uniwersytet na kierunku organizacja i zarządzanie. Reszty – jak mówi – nauczyło go życie. Bogate w doświadczenia. Po studiach na rok poszedł do wojska, co może dziwić, bo sprawia wrażenie antymilitarysty i pacyfisty. Późniejszą aktywność sprowadza do kilku prostych zdań. – Różnorodne doświadczenia w skali mikro i makro, w firmach międzynarodowych i małych …
Wyświetlono 25% materiału - 218 słów. Całość materiału zawiera 875 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się