Wtorek, 26 czerwca 2012
Między wierszami
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru6/2012
Miło mi donieść, że i naszym wydawcom nieobcy jest termin garden party. Oto Weltbild świętował pierwsze urodziny w Polsce w ogrodach Villi Foksal, czyli dawnej restauracji Domu Dziennikarza. Na przybyłych czekały nie tylko atrakcje gastronomiczne. Także gadżety do wyboru: dwa rodzaje kapeluszy, okulary przeciwsłoneczne oraz boa. Zaproszono rzecz jasna sztandarowych autorów wydawnictwa: Krystynę Koftę, Manuelę Gretkowska, Marcina Mellera, Andrzeja Krzysztofa Kunerta oraz prof. Eugeniusza Cezarego Króla, przygotowującego pod tym szyldem edycję polskiego przekładu „Dzienników” Josepha Goebbelsa. Pomimo wspaniałego jadłopisu (makarony na rozmaite sposoby w roli wiodącej) szybko opuścił imprezę rzadko ostatnio widywany nawet pod muzycznymi adresami red. Janusz Ekiert. Dłużej wytrwał spec od bigbeatu red. Marek Gaszyński. Czy kondycja polskiego rynku wydawniczego będzie kiedyś tak doskonała jak potrawy serwowane tego upalnego wieczoru? Na nadwiślańskim brzegu Saskiej Kępy, gdzie kilkanaście lat temu zacumowała restauracja „Boathouse”, inny edytor z niemieckim rodowodem Gruner und Jahr zaprezentował „Piekło Dakaru”. Pod tą nazwą kryje się relacja Krzysztofa Hołowczyca, spisana piórem Juliana Obrockiego, poświęcona tym ponoć najtrudniejszym zawodom rajdowym na świecie. Wbrew nazwie, ostatnio automobiliści i motocykliści konkurują w Ameryce Południowej, gdyż z uwagi na niebezpieczeństwo terrorystyczne wyścig przed paroma laty przeniesiono z Sahary na pustynię Atacama. Bynajmniej nie zmniejszyło to skali trudności imprezy. Hołowczyc deklarował, że jego celem jest w niej wygrana, a przynajmniej miejsce na podium, które w tym roku wydawało się bardzo realne, niestety zawiodło auto. Ze zgoła innego powodu znaczna część gości nie była zmotoryzowana. Otóż karkówce, rybom, …
Wyświetlono 25% materiału - 236 słów. Całość materiału zawiera 944 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się