Wtorek, 12 maja 2020
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 522 (9/2020)
Po blisko 30 latach może przestać funkcjonować poznańska księgarnia „z Bajki”. “Nie jestem w stanie opłacić wysokiego czynszu. W marcu i kwietniu obroty w księgarni spadły o połowę w stosunku do ubiegłego roku” – przyznaje Krystyna Adamczak, założycielka księgarni. Jak poinformowała na swoim profilu na Facebooku, w marcu zwróciła się z prośbą do Spółdzielni Mieszkaniowej Winogrady o obniżenie czynszu (założycielka księgarni wynajmuje lokal o powierzchni blisko 150 mkw i musi co miesiąc wpłacać na konto spółdzielni ponad 3,3 tys. zł). Spółdzielnia zaproponowała właścicielce księgarni spłatę czynszu rozłożoną na raty. Za kwiecień miała wpłacić 25 proc. do końca miesiąca, a kolejne 75 proc. ma uiścić w trzech ratach do końca sierpnia. Jak przekazała właścicielka księgarni, spłata w ratach „niewiele zmieni w obecnej sytuacji, bo sprzedaż książek w marcu i kwietniu ze względu na epidemię spadła …
Wyświetlono 25% materiału - 134 słów. Całość materiału zawiera 536 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się