Piątek, 13 grudnia 2013
Udana przemiana we Wrocławiu
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru370
Wrocławskie Targi Dobrych Książek, trwające przez pierwszy, ale przedłużony, bo od czwartku do niedzieli, weekend grudnia, mają długą tradycję i kilkakrotnie zmieniały już miejsce, ale zawsze odbywało się to w zabytkowych gmachach wrocławskiej starówki. Wpierw były w szacownym i zabytkowym ratuszu, potem przeniosły się do również zabytkowej Galerii Awangarda, aby w ostatnich latach zagościć w poklasztornych pomieszczeniach Muzeum Architektury. Jednak organizatorom, a jest to na dobrą sprawę miasto Wrocław, w imieniu którego działania wykonawcze prowadzi biuro umiejscowione w strukturze Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, ciągle było za mało, za ciasno i za mało efektownie, więc w tym roku weszli w alians z Polskimi Kolejami Państwowymi S.A. i przenieśli imprezę na wrocławski Dworzec Główny, do obszernych i wspaniale odnowionych pomieszczeń w galerii nad główną halą dworcową. Decyzja ta z początku, gdy została pierwszy raz zaprezentowana publicznie wydawcom i mediom na konferencji prasowej 2 października, wywołała zaskoczenie i niedowierzanie, ale wkrótce pojawiły się liczne głosy, że jest to tak rewolucyjne rozwiązanie jak tegoroczne przeniesienie Warszawskich Tragów Książki z Pałacu Kultury i Nauki na Stadion Narodowy. Propozycję tę przyjęło 86 wystawców z całego kraju, wśród nich wielu dużych wydawców jak: Agora, Arkady, Bukowy Las, Dom Wydawniczy Rebis, Czarna Owca, Czarne, Debit, Iskry, Media Rodzina, Nasza Księgarnia, Publicat, Sonia Draga, Święty Wojciech, WAM, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Salezjańskie, W Drodze oraz Zysk i S-ka. Pojawili się też mniejsi i niemal nieznani wydawcy, co nadawało wrocławskiej imprezie dodatkowej wartości, gdyż czytelnicy bardzo często nie mogą w inny sposób dotrzeć do ich publikacji. Wśród licznych entuzjastów z mniejszych oficyn wielkim optymizmem wyróżniało się wydawnictwo Mind&Dream z Warszawy, którego właściciel Michał …
Wyświetlono 25% materiału - 263 słów. Całość materiału zawiera 1055 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się