Wtorek, 4 kwietnia 2023
SAIW COPYRIGHT POLSKA WYPŁACI WYDAWCOM WYSOKIE KWOTY W 2023 ROKU
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 590 (6/2023)
Zarząd Stowarzyszenia Autorów i Wydawców Copyright Polska przyjął 24 marca sprawozdanie z działalności za 2022 rok, które obejmuje m.in. sprawozdanie finansowe. Zawarte w nim dane potwierdzają zrealizowane rekordowe wypłaty dla uprawnionych. Towarzyszyły im najwyższe w historii Stowarzyszenia przychody, które przełożą się na jeszcze wyższe wypłaty dla wydawców w 2023 roku. W ramach repartycji opłat reprograficznych na konta krajowych wydawców oraz polskich i zagranicznych organizacji zbiorowego zarządzania w 2022 roku trafiło ponad 11,62 mln zł. Dodatkowo 3,93 mln zł trafiło do autorów, tłumaczy, ilustratorów i wydawców w ramach podziału i wypłaty wynagrodzeń za użyczenia biblioteczne. Jednocześnie Stowarzyszenie – po potrąceniu związanych z tym kosztów – zainkasowało z opłat oraz uzyskało z lokat lub obligacji skarbowych w 2022 roku łącznie ponad 13,86 mln zł, z których znaczna część została już wypłacona w formie zaliczek Stowarzyszeniu Dziennikarzy i Wydawców Repropol na poczet …
Wyświetlono 25% materiału - 139 słów. Całość materiału zawiera 558 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się