Poniedziałek, 17 marca 2014
Wyniki odwołań priorytetu „Promocja czytelnictwa”
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru377
Jak już informowaliśmy w wyniku pierwszego naboru do Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Promocja literatury i czytelnictwa” 2014, priorytet „Promocja czytelnictwa”, spośród 437 wniosków złożonych w ramach pierwszego naboru do tegorocznej edycji Programu MKiDN dofinansowanie otrzymały 34 projekty na łączną kwotę 3614258 zł. Minister kultury rozpatrzył już także odwołania i podjął decyzję o dofinansowaniu kolejnych projektów na kwotę ponad 3,06 mln zł, co oznaczałoby zwiększenie planowanego wcześniej budżetu o ponad 1,5 mln zł. Podobnie jak w przypadku pierwotnych wyników naboru „w czubie” listy dofinansowanych projektów znalazły się festiwale i nagrody literackie. I tak kwotą 200 tys. zł wzmocniony został budżet „Konkursu literackiego o nagrodę im. Wisławy Szymborskiej” organizowanego przez fundację im. noblistki, a 80 tys. zł otrzyma koncern Agora na organizację w 2014 roku kampanii społeczno-edukacyjnej Nagrody im. R. Kapuścińskiego za Reportaż Literacki, jak również łódzkie Igrzyska Wolności Fundacji Industrial, o których „Dziennik Łódzki” pisze, iż „będą to głównie koncerty i spotkania z ciekawymi ludźmi”, a które otrzymają także finansowe wsparcie od …
Wyświetlono 25% materiału - 163 słów. Całość materiału zawiera 652 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki