Sobota, 16 kwietnia 2022
CONTENT, TECHNOLOGIE I NOWE PARTNERSTWA
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 567 (7/2022)
Na koniec 2021 roku platforma z audiobookami, słuchowiskami i podcastami Audioteka miała 400 tys. aktywnych użytkowników, co oznacza 25 proc. vs. rok 2020. Łącznie odnotowano 1 mln pobranych aplikacji. Baza tytułów obejmowała 19,5 tys. pozycji (wzrost 25 proc. r/r). Tylko w ubiegłym roku w Polsce spółka wydała 70 nowych treści audio – superprodukcji, oryginalnych audioseriali i podcastów, w tym m.in. „Skowyt” (uhonorowany tytułem Audioserial Roku „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”), „Zbrodnię i karę”, „Powrót z gwiazd”, „Manitou”, „Dorwać gangstera” czy „Rzeczy ulubione”. Jak wskazano w podsumowaniu, to efekt realizacji długofalowej strategii firmy (być liderem w dostarczaniu jakościowego contentu audio) i inwestycji w treści w tym formacie w taki sposób, aby za każdym razem dostarczały odbiorcom wyjątkowych doświadczeń i wrażeń. Wzrosty przychodów z subskrypcji Firma rozwija sprzedaż w modelu subskrypcyjnym. Audioteka Klub (rozszerzona, płatna wersja platformy) w 2021 roku wygenerował połowę przychodów firmy, co w samej Polsce przełożyło się na wzrost przychodów o 117 proc. z tego kanału. – Tak jak w poprzednich latach, również i w 2021 roku koncentrowaliśmy się na rozwijaniu naszej oferty, czyli przede wszystkim na udostępnianiu naszym użytkownikom wyjątkowych propozycji w formacie audio – komentuje Arkadiusz Seidler, prezes Audioteki. I dodaje: – W tym celu nawiązaliśmy współpracę z wieloma autorami znanymi z rynku wydawniczego, m.in. Wojciechem Chmielarzem czy Jakubem Ćwiekiem, ale …
Wyświetlono 25% materiału - 212 słów. Całość materiału zawiera 849 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się