Poniedziałek, 15 kwietnia 2013
Audiobooki finansowane ze zbiórki
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru352
Rynek książki audio zmaga się ciągle z realnym problemem związanym z decyzją na temat tego, jakie audiobooki produkować, a konkretnie, które tytuły z własnej oferty wybierać, aby ich realizacja była opłacalna. Bowiem już nie raz okazywało się, że tytuł który zapowiadał się na przyszły hit, w zderzeniu z rynkową rzeczywistością nie spełniał pokładanych w nim oczekiwań. W odpowiedzi na te biznesowe bolączki pojawił się więc pomysł serwisu, którego klienci otrzymywaliby propozycję zakupu wybranego tytułu, jednak realizacja audiobooka rozpoczęłaby się dopiero po wpłaceniu przez klientów odpowiedniej sumy za książkę audio. W ten sposób wydawca zdobywa wiedzę, czy dany tytuł warto wyprodukować czy też nie. Do tego też odnosi się nazwa serwisu Kolekti.pl – czyli kolektywnego, wspólnego wytwarzania danego produktu, w tym wypadku produkcji książki audio. Serwis wystartował 10 kwietnia, na starcie w jego ofercie znalazły się tytuły rozpoznawalnych marek wydawniczych. Bieżąca oferta obejmuje sześć pozycji, a wśród nich takie jak: „Lux perpetua” Andrzeja Sapkowskiego (Supernowa), „Niemiecki bękart” Camilli Läckberg, „Człowiek bez psa” Hakana Nessera (Czarna Owca), „Wyprowadzony z równowagi” Jeremy’ego Clarksona, „Do światła” Andrieja Diakowa oraz „Bóg nigdy nie mruga” Reginy Brett (Insignis Media). Kolekti.pl to wspólny projekt firmy Fonopolis i spółki Ateria, która operacyjnie zarządza sklepem internetowym Audiobook.pl oraz działającym od jesieni 2012 roku serwisem Audeo.pl, który prowadzi sprzedaż książek audio w plikach. Ateria jest częścią Grupy Kapitałowej DGA, która od 2004 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Fonopolis to z kolei firma specjalizująca się w produkcji i wydawaniu audiobooków jednogłosowych oraz słuchowisk, takich jak superprodukcje na podstawie twórczości Andrzeja Sapkowskiego oraz bestsellerowych opowiadań „wiedźmińskich”. – Kolekti.pl daje możliwość produkcji na życzenie. …
Wyświetlono 25% materiału - 265 słów. Całość materiału zawiera 1063 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się