Czwartek, 17 marca 2022
PREZES AURELIA GREJNER WYBRANA NA DRUGĄ KADENCJĘ
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 565 (5/2022)
XXVI Konferencja Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych odbyła się w dniach 23-24 lutego w Krakowie, a jej perfekcyjną organizację zapewniło Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przewodnim tematem Konferencji było „gromadzenie i rozpowszechnianie treści naukowych ze szczególnym uwzględnieniem open access”. – Spotykamy się wreszcie po dwuletniej przerwie stacjonarnie i bardzo się z tego cieszę. Cieszę się też, że jest nas sporo i bardzo na to spotkanie czekałam. Będziemy wybiegać w przyszłość w trakcie naszych obrad, gdyż do tej przyszłości musimy się przygotować – powiedziała Aurelia Grejner, prezes Stowarzyszenia, otwierając krakowskie spotkanie. Uczestników konferencji powitał dr hab. Remigiusz Sapa, dyrektor Biblioteki Jagiellońskiej, w pomieszczeniach której odbyły się spotkania. Referat zatytułowany „Otwarty dostęp do monografii i czasopism naukowych jako efekt współpracy Wydawnictwa UJ z Biblioteką Jagiellońską” przedstawił dr Leszek Szafrański. Referent przedstawił pogląd, że każda publikacja finansowana ze środków publicznych musi znaleźć się w otwartym dostępie. Omówił przy tym doświadczenia wynikające z pracy repozytorium UJ, w którym w latach 2000-2021 zgromadzono 13.623 publikacje. Kolejna prezentacja …
Wyświetlono 25% materiału - 159 słów. Całość materiału zawiera 637 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się