Wtorek, 1 lutego 2022
DO SĄDU TRAFIŁ WNIOSEK O UPADŁOŚĆ
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 562 (2/2022)
Pod koniec grudnia 2021 roku spółka Przedsiębiorstwo Dom Książki, do której należą księgarnie BookBook, złożyła wniosek o upadłość. Wniosek wpłynął 30 grudnia 2021 roku do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy, XVIII Wydział Gospodarczy Sąd zajął się sprawą w styczniu. „Problemy finansowe spółki Przedsiębiorstwo Dom Książki zaczęły się w roku 2019. Na początku roku 2020 zostało otwarte postępowanie restrukturyzacyjne, jednak jego otwarcie zbiegło się w czasie z wybuchem pandemii Covid-19, co wymuszało dalej idącą restrukturyzację” – skomentował w rozmowie z Wyborcza.biz Marcin Sorys, członek zarządu właściciela marki BookBook. „Mimo ustabilizowania działalności fundamenty spółki pozostały słabe, a utrzymująca się słaba koniunktura w sprzedaży detalicznej w połączeniu z rosnącymi kosztami działalności nie daje szans na doprowadzenie do układu z wierzycielami. Stąd wniosek spółki o ogłoszenie upadłości” – konkluduje Sorys. Przedsiębiorstwo Dom Książki sp. z o.o., do której należy sieć księgarni BookBook, w najlepszym czasie miała około setki punktów. W ramach restrukturyzacji spółki znacząco zmniejszano liczbę księgarni – do 49 na koniec marca 2020 roku. Miało to doprowadzić od uzyskania przez spółkę rentowności na działalności kontynuowanej. Spółka doprowadziła również do rozwiązania umowy najmu magazynu centralnego w Warszawie. Kiedy pod koniec grudnia 2021 roku składała wniosek o upadłość, dysponowała już tylko 38 księgarniami. W związku z utratą …
Wyświetlono 25% materiału - 202 słów. Całość materiału zawiera 810 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się