Wtorek, 5 kwietnia 2022
ZNIKĄD POMOCY
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 566 (6/2022)
Fatalna sytuacja panuje w księgarniach stacjonarnych, zakupy niemal stanęły, bo na kondycję portfeli Polaków wpływają z jednej strony galopująca inflacja, a z drugiej – wojna w Ukrainie. – Wybuch wojny u naszych sąsiadów 24 lutego wywołał w pierwszych dniach lęki o przetrwanie i bezpieczeństwo osobiste oraz spowodował gwałtowną reakcję w postaci gromadzenia gotówki – komentuje sytuację gospodarczą Grzegorz Rudno-Rudziński, managing partner w Unity Group. – W efekcie w ostatnich dniach minionego miesiąca konsumenci dodatkowo ograniczyli zakup dóbr, z wyjątkiem jedzenia oraz paliwa. Bardzo ważnym aspektem całej sytuacji jest też potężne zaangażowanie, także finansowe, w aktywną pomoc uchodźcom – dodaje ekspert. – Od czasu napaści rosyjskiej na Ukrainę radykalnie spadła sprzedaż książek w antykwariacie. Ludzie – co zrozumiałe – są myślami gdzie indziej – przyznaje Marcin Gałązka, właściciel Antykwariatu Zakładka w Warszawie. – Tak do zera zupełnie u mnie nie przestali, ale stanowczo umysły, zaangażowanie i portfele są teraz z Ukrainą. Taki czas – dodaje Aldona Mackiewicz z …
Wyświetlono 25% materiału - 157 słów. Całość materiału zawiera 628 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się