środa, 19 kwietnia 2023
STOWARZYSZENIE CZYTAM I SŁUCHAM LEGALNIE DOPROWADZIŁO DO ZAWIESZENIA DZIAŁANIA SERWISU
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 591 (7/2023)
W numerze 5/23 „Biblioteki Analiz” pisaliśmy o działalności serwisu Mind Shower, w ofercie którego znalazły się opracowania bestsellerowych poradników w formie e-booka lub audio. Jak zaznaczono, SmartBooki to nie streszczenia, a „wysokiej jakości autorskie opracowania książek, powstające w wyniku procesu twórczego zespołu, co czyni je unikalnym kontentem, który objęty jest prawami autorskimi Mind Shower”. SmartBooki dostępne były wyłącznie w subskrypcji. Jak przekazał naszej redakcji Adam Nowicki, prezes Stowarzyszenia Czytam i Słucham Legalnie, jego organizacja doprowadziła do zawieszenia działania serwisu. Michał Kubanek, jako radca prawny i członek zarządu Stowarzyszenia Czytam i Słucham Legalnie w grudniu 2022 roku wezwał spółkę Mind Shower sp. z o.o. do zaprzestania naruszania prawa autorskiego i usunięcia skutków naruszenia. W swoich pismach wskazywał, że Mind Shower nie posiada zezwolenia podmiotów uprawnionych z tytułu praw autorskich do dokonywanego na potrzeby komercyjne opracowywania książek. Jednocześnie samo Mind Shower jednoznacznie przyznawało, że przedmiotem działalności spółki jest m.in. „opracowywanie światowych bestsellerów, tak by nie …
Wyświetlono 25% materiału - 153 słów. Całość materiału zawiera 612 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się