Wtorek, 1 sierpnia 2006
Po odwołaniu Anieli Topulos
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru174
Już około stu prezesów i członków zarządów oraz kilkudziesięciu menedżerów średniego szczebla straciło w ostatnich miesiącach pracę w spółkach Skarbu Państwa. Dymisje najczęściej odbywają się z zaskoczenia i bez uzasadnienia – napisano w „Rzeczpospolitej” 24 lipca. Dowodem, że takie zjawisko nie omija i naszego środowiska jest wydarzenie sprzed paru dni. W czwartek, 20 lipca, w ciągu kilku godzin odwołana została dr Aniela Topulos, po 40 latach pracy i 17 latach kierowania Wydawnictwami Naukowo-Technicznymi, których właścicielem jest Wojewoda Mazowiecki. Decyzja ta musiała być przygotowana, gdyż już tego samego dnia rozpoczął działania zarządca komisaryczny powołany przez wojewodę. Jest nim Andrzej Zasieczny, autor książek historycznych, redaktor w wydawnictwie Alma-Press i właściciel agencji wydawniczej Cinderella Books. Decyzja o zmianach została zrealizowana zaskakująco szybko. Nie tylko pracownicy WNT nie zostali o niej uprzedzeni, ale nawet sama zainteresowana. A przecież z uwagi na jej pozycję w środowisku można byłoby oczekiwać chociażby podstawowych zachowań, jakie …
Wyświetlono 25% materiału - 148 słów. Całość materiału zawiera 592 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki