Wtorek, 22 czerwca 2010
Czego nas uczą wyroki?
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru6/2010
Marek W. od 1999 roku, cały czas prowadząc własną działalność gospodarczą w zakresie reklamy, konsultingu i marketingu, współpracował na podstawie umowy zlecenia z Fabryką Kosmetyków P. S.A na stanowisku kierownika działu kreacji i marketingu, a w okresie kwiecień-lipiec 2000 r. na podstawie umowy o pracę. Marek W. nadzorował prace innych osób – grafików zatrudnionych w kierowanym przez niego dziale, stymulował pomysły marketingowe, reprezentował firmę na targach oraz utrzymywał kontakty z kierownikami innych działów. Zajmował się także projektowaniem reklam i opakowań, do czego używał służbowego komputera. W latach 1999-2000 spółka zajęła się wprowadzaniem na rynek nowych produktów. Przygotowanie projektów na użytek kampanii reklamowej należało do działu Marka W. Gdy projekty grafików nie uzyskały aprobaty kierownika, ten zaproponował prezesowi spółki, że sam zajmie się ich przygotowaniem, ale za dodatkowym wynagrodzeniem. Prezes spółki uważał, że prace te Marek W. wykona w ramach umowy o pracę. Marek W. przygotował 7 projektów reklamowych oraz 6 projektów opakowań. Zdjęcia wykonał we własnej pracowni, w większości pokrył koszty sesji zdjęciowych i honorariów modeli. Część należności uregulowała spółka, w tym zapłaciła Markowi W. ok. 7 tys. zł za jeden z projektów reklamowych. Spółka zaakceptowała projekty i podjęła ich publikację w czasopismach. Umowa o pracę pomiędzy stronami zakończyła się 31 lipca 2000 r. Po …
Wyświetlono 25% materiału - 205 słów. Całość materiału zawiera 821 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się