środa, 16 marca 2011
Autorski przegląd książek dla dzieci
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru3/2011
Spaceruję po moim mieszkaniu i zerkam na uśmiechnięte postacie z drewna, ze szkła, z klocków lego, z gliny, z puzzli, z namalowanych portretów – wszystkie te postacie przedstawiają moich przyjaciół – Kulfona i Monikę. Lalki zniknęły z ekranów telewizora, ale nie zniknęły z serc widzów i słuchaczy. „Kulfon co z ciebie wyrośnie?! – przeboje Profesora Ciekawskiego” Andrzeja Marka Grabowskiego to książka z krótkimi opowiadaniami i piosenkami zaśpiewanymi przez sympatycznego Kulfona i Żabę Monikę, zespół Fasolki i innych wykonawców. Jako Mama Chrzestna Kulfona i Moniki cieszę się, że pojawiła się taka książka wdzięcznie wydana przez Literaturę. Wspólnie z Andrzejem M. Grabowskim współtworzyłam przygody Kulfona i Moniki pisząc scenariusze, jeżdżąc z nimi po Europie i Polsce. Wymyśliłam gazetkę „Ciuchcia”, kolejne sukienki dla Żaby i akcje charytatywne. Na pisanie tekstów piosenek dla Kulfona Andrzej M. Grabowski miał wyłączność, muzyką zajął się Krzysztof Marzec. Ilustracje do książki zrobiła Iwona Cała, są one ciepłe i sympatyczne. Trzeba jednak wspomnieć, że Kulfon i Monika mieszkają w sercach wielu Polaków, dzięki aktorom – Mirosławowi Wieprzewskiemu (Kulfon) i Zbigniewowi Poręckiemu (Monika) – których animacja i interpretacja w absolutnie autorski sposób nadała sens i życie tym postaciom. Patrząc na zdjęcie z moim ukochanym owczarkiem podhalańskim …
Wyświetlono 25% materiału - 196 słów. Całość materiału zawiera 785 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się