Piątek, 24 listopada 2006
Rozmowa z Krzysztofem Sobierajem, właścicielem wydawnictwa Nobilis
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru11/2016
Jak doszło do powstania Nobilisu?W 2002 roku odchodziłem z wydawnictwa Ex Libris Galeria Polskiej Książki. Waldemar Łysiak wyraził wtedy chęć dalszej współpracy ze mną, a nie z samą oficyną. W wydawnictwie utrzymywał kontakty głównie ze mną i wielokrotnie powtarzał, że bardzo dobrze mu się ze mną współpracuje. Założyłem więc własną firmę. Ile lat pracował pan w Ex Librisie? Od 1995 roku. Jak przebiega współpraca z Waldemarem Łysiakiem? Obydwaj ją sobie chwalimy. Jak pan, jako wydawca Waldemara Łysiaka, tłumaczy popularność jego książek? Pan Waldemar ma od lat ścisłe grono wiernych czytelników, które z roku na rok powiększa się. Dzięki temu jak pisze, czy o czym pisze? I temu, i temu. Z wykształcenia jest historykiem, pisze na tematy historyczne i polityczne. Większą popularnością jednak cieszą się jego książki polityczne. Zdecydowanie. Kraj żyje tym, co się dzieje. Waldemar Łysiak dostaje, nawet na adres wydawnictwa, telefony, listy od czytelników z podziękowaniem za to, że dzięki jego książkom ludzie przeglądają na oczy, zaczynają pojmować, co dzieje się w kraju. Waldemar Łysiak ma jeszcze to do siebie, że jest człowiekiem bardzo przewidującym. Wybiega w przyszłość, kreśli scenariusze, które później się sprawdzają. Który tytuł był największym sukcesem? Zdecydowanie wydany w 2004 roku „Salon – Rzeczpospolita kłamców”, którego sprzedaż przekroczyła już ponad 200 tys. egz. Zresztą książka sprzedaje się cały czas, obecnie średnio po sto egzemplarzy dziennie. Czy przez te cztery lata zdarzały się sytuacje, w których inni wydawcy zgłaszali się do pana lub autora …
Wyświetlono 25% materiału - 237 słów. Całość materiału zawiera 951 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się