Poniedziałek, 4 lipca 2022
44 PROC. POLAKÓW CZYTA
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 572 (12/2022)
Według danych Krajowego Instytutu Mediów, pochodzących z Badania Założycielskiego, w ciągu ostatnich 12 miesięcy żadnej książki (zarówno drukowanej, jak i w wersji elektronicznej), nie przeczytało 56 proc. Polaków. Krajowy Instytut Mediów został powołany w grudniu 2020 roku przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Formalnie zaczął działać w marcu 2021 roku. Instytut prowadzi pomiary korzystania z radia, telewizji i internetu, bada zarówno odbiór tradycyjny, jak również poprzez VOD, podcasty, aplikacje i serwisy. Flagowym projektem KIM jest Badanie Założycielskie, najbardziej kompleksowe badanie konsumpcji mediów w Polsce. Pytania w ankiecie dotyczyły m.in. korzystania z usług mediowych, z podcastów, czytania prasy, korzystania z telefonu komórkowego, odwiedzialności kin, teatrów czy muzeów, restauracji i pubów oraz korzystania z bibliotek. Do tego badania dołączono również pytania o książki. Badanie czytelnictwa zostało przeprowadzone w okresie od lipca 2021 do marca 2022 i objęło reprezentatywną próbę 31.931 osób w wieku powyżej 16 lat. Jak wynika z tych badań, co najmniej jedną książkę przeczytało 44 proc. badanych. W tym: 1-2 książki przeczytało 16,4 proc. Polaków, od 3 do 4 książek – 10 proc., a pięć i więcej książek – 17,5 proc. badanych. Najwięcej czytających osób jest w przedziale wiekowym 16-24 lata – czytelnictwo w tej …
Wyświetlono 25% materiału - 195 słów. Całość materiału zawiera 781 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się