Czwartek, 27 grudnia 2018
XXVII TARGI KSIĄŻKI HISTORYCZNEJ
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 489 (17/2018)
Miłośnicy historii dobrze wiedzą, że na przełomie listopada i grudnia muszą odwiedzić Arkady Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie, gdzie 2009 od roku odbywają się Targi Książki Historycznej. Zanim znalazły tam swoją przystań i wpisały się w klimat tego szczególnego miejsca organizowane były w pomieszczeniach nieprzystosowanych do celów targowych, ale od samego początku gromadziły z jednej strony wszystkich liczących się wydawców, jak też małe wyspecjalizowane oficyny, co jest zresztą wielkim atutem tej imprezy, a z drugiej coraz większe rzesze poszukiwaczy wiedzy historycznej. Można rzeczywiście mówić o rzeszy czytelników, bo frekwencja od lat jest szacowana (wstęp jest wolny, więc nie ma ewidencji biletowej) na poziomie 30 tys. osób, co oczywiście wymaga od zespołu targowego, jak i przede wszystkim od administracji Zamku Królewskiego, dużych umiejętności organizacyjnych, z czego się skutecznie, profesjonalnie i z dużą przychylnością wywiązują. Waldemar Michalski, dyrektor Targów, z wielkim zadowoleniem mówi o „tysiącach czytelników”. – Cieszę się, że już po raz 27. udaje nam się w jednym miejscu zebrać przytłaczającą większość książek historycznych dostępnych na rynku i zaprezentować naszym czytelnikom – powiedział Zbigniew Czerwiński, przewodniczący Porozumienia Wydawców Książek Historycznych, które jest głównym organizatorem wydarzenia, wspieranym przez Fundację Historia i Kultura, Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum, Stowarzyszenie Muzealników Polskich, Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów oraz Instytut Pamięci Narodowej. – Droga nam jest historia i dlatego Targi Książki Historycznej są częścią funkcjonowania społecznego Zamku, bardzo je cenimy i bardzo nam na nich zależy. Chciałbym też, aby grono miłośników książek historycznych rosło – stwierdził prof. dr hab. Wojciech Fałkowski, dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie – Muzeum, podczas uroczystego otwarcia. Targi zostały docenione – jak powiedział Zbigniew …
Wyświetlono 25% materiału - 243 słów. Całość materiału zawiera 973 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się