Wtorek, 4 lutego 2020
(NIE)PARYTETY W NASZEJ BRANŻY
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 515 (2/2020)
W 2019 roku kobiety zajmowały 53 proc. stanowisk kierowniczych w  oficynach wydawniczych w Wielkiej Brytanii – wynika z badania przeprowadzonego przez brytyjskie stowarzyszenie wydawców (UK Publishers Association). „Branża utrzymuje zatem niemal idealny parytet płci na wyższych stanowiskach, a tam, gdzie jest niezrównoważony, działa na korzyść kobiet” – czytamy w komentarzu. Stowarzyszenie już trzy lata temu postawiło sobie za cel „osiągnięcie do 2022 roku co najmniej 50 proc. stanowisk kierowniczych i wykonawczych zajmowanych przez kobiety w całej branży”. Udało się to uzyskać już w 2019 roku. Wnioski z raportu UK Publishers Association sprowokowały mnie do sprawdzenia, jak na tym tle wypada Polska? W naszym kraju – jak pokazuje raport GUS i Eurostatu pt. „Życie kobiet i mężczyzn w Europie 2018” – kobiety piastujące kierownicze stanowiska stanowią około 41 proc. kadry zarządzającej. Równie liczna grupa pań na wyższych stanowiskach znajduje się również na Łotwie i w Słowenii. Co cieszy, …
Wyświetlono 25% materiału - 147 słów. Całość materiału zawiera 590 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się