Poniedziałek, 25 lipca 2011
Po spotkaniu PIK-Empik
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru305
„29 czerwca spotkałem się z prezesem Empik, panem Markiem Minkiewiczem. W trakcie rozmowy przedstawiłem wszystkie zebrane wcześniej od wydawców problemy i wątpliwości dotyczące współpracy wydawców z Empikiem. Rozmowa toczyła się na pewnym stopniu ogólności, bez wymieniania nazw jakichkolwiek firm. Prezes Minkiewicz potwierdził swą dobrą wolę poprawy relacji z dostawcami i przedstawił plan naprawczy. Stanowczo stwierdził, iż książka jest i pozostanie najważniejszym towarem dystrybuowanym przez Empik” – czytamy w informacji Piotra Marciszuka, prezesa Polskiej Izby Książki rozesłanej do członków tej organizacji 7 lipca. Wynika z tego, że władze Empiku uznały (nareszcie!), iż sytuacja pomiędzy siecią a dostawcami (wydawcami) wymaga naprawy i przedstawiły plan naprawczy. Naiwnością byłoby oczywiście sądzić, że mamy do czynienia z jakimś historycznym wydarzeniem – swoistym przełomem w relacjach między największym w kraju detalistą na rynku książki a wydawcami. Zwłaszcza że spotkanie odbyło się w tym samym czasie, w którym Empik oferował wydawcom udział w zaplanowanych na sierpień akcjach promocyjnych, w ramach których sieć ma sprzedawać książki z 50-proc. rabatem od ceny detalicznej, a całość tego upustu mają pokryć oczywiście wydawcy, co oznacza że Empik nie rezygnuje ze swojej marży. Jak pisaliśmy w poprzednim numerze …
Wyświetlono 25% materiału - 186 słów. Całość materiału zawiera 744 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki