Wtorek, 27 czerwca 2017
 Wakacje z Lassem i Mają Martin Widmark, Helena Willis, tłum. Barbara Gawryluk, Zakamarki, Poznań 2017, s. 92, 29.90 zł, ISBN 978-83-7776-137-3 Przed wakacjami wydawnictwo Zakamarki przygotowało prawdziwą gratkę dla wszystkich wielbicieli serii „Biura Detektywistycznego Lassego i Mai”. Najnowszy tom Martina Widmarka, poza opowiadaniem detektywistycznym „Co się nie zgadza?”, został wzbogacony o grę planszową, zaszyfrowane listy, sudoku detektywa, quizy i zagadki. W sam raz na wakacyjną podróż albo deszczowe dni. Kolejne tytuły serii od kilku lat otrzymują tytuł książki roku Jury Dziecięcego (na które składa się 50 tys. dzieci) w Szwecji. W Polsce książki Widmarka także cieszą się dużym uznaniem. Dotąd, nakładem wydawnictwa Zakamarki, ukazało się ponad dwadzieścia tytułów serii. Łączy je para głównych bohaterów, Lasse i Maja, którzy chodzą do tej samej klasy, przyjaźnią się, a po lekcjach tropią tajemnicze zagadki i prowadzą biuro detektywistyczne. Mieszkają w małym szwedzkim miasteczku Valleby – tam też rozgrywa się akcja wszystkich książek. W każdej z nich próbują rozwiązać inną zagadkę detektywistyczną. Martin Widmark, nauczyciel języka szwedzkiego, stworzył tę serię, by zachęcić dzieci do samodzielnego czytania. Duża czcionka, nieskomplikowane zdania i czas teraźniejszy sprawiają, że mali czytelnicy nie mają problemów ze zrozumieniem czytanej treści. Forma kryminału, tropienie …
Wyświetlono 25% materiału - 193 słów. Całość materiału zawiera 772 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się