Czwartek, 31 sierpnia 2017
Antonio Fischetti: Psy i koty pod lupą naukowców tłum. Sylwia Sawicka, Wydawnictwo Polarny Lis, Warszawa 2017, s. 60, 44, 90 zł, ISBN 978-83-946509-3-3 Antonio Fischetti, francuski naukowiec, wykładowca fizyki i popularyzator nauki, a także autor programu telewizyjnego o zachowaniu psów i kotów, w swojej publikacji bierze pod lupę najbardziej udomowione ze wszystkich zwierząt. „Psy i koty pod lupą naukowców” wbrew temu, co może sugerować tytuł publikacji, nie jest wnikliwym, naukowym studium o zachowaniu zwierząt. Jej treść składa się z dwóch części: psiej i kociej, zebranych w przystępne, esencjonalne rozdziały. Tytuł każdego rozdziału został napisany niebieską czcionką dużymi, drukowanymi literami, a wybrany fragment tekstu zaznaczony na czerwono. Rozdziałom towarzyszą całostronicowe, barwne, w większości humorystyczne ilustracje o subtelnej kresce Sébastiena Mourraina. Obok wielu popularnonaukowych informacji, Fischetti podaje sporo ciekawostek, które znacznie pomagają w rozumieniu kociej i psiej natury. Autor wyjaśnia m.in. pochodzenie psów, objaśnia „gramatykę szczekania”, a także tłumaczy, w jaki sposób tworzy się psie rasy. Dowiadujemy się też, dlaczego koty zawsze spadają na cztery łapy, czy posiadają temperament …
Wyświetlono 25% materiału - 167 słów. Całość materiału zawiera 670 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się