Piątek, 29 września 2017
Marianna Oklejak Przeciwieństwa, Liczby, Kolory Art Egmont, Warszawa 2017, 16,99 zł, ISBN 978-83-281-2102-7, 978-83-281-2149-2, 978-83-281-2004-4 Seria książek „Art Egmont” to publikacje mające na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej najmłodszych i zachętę do obcowania ze sztuką. W przypadku autorskiego cyklu Marianny Oklejak jest to sztuka ludowa. Wielokrotnie nagradzane „Cuda wianki” zapoczątkowały kolejne folklorystyczne publikacje: zagadkowe „Cuda niewidy”, a także kartonową serię dla najmłodszych: „Liczby”, „Kolory” i „Przeciwieństwa”. Wszystkie tytuły zapraszają do świata kultury ludowej niczym do skansenu. O ile dwie pierwsze publikacje przeznaczone są dla młodszych i starszych odbiorców, o tyle trzy kolejne – to pozycje dla tych zupełnie jeszcze małych, stawiających pierwsze kroki w świecie literatury, czytelników. Każda z publikacji garściami czerpie z ludowych podań i etnotradycji. Znikoma ilość tekstu, będącego zazwyczaj cytatem z ludowej przyśpiewki albo lapidarnym opisem, zostaje zrównoważona przez obraz: wielobarwny, różnorodny i umiejętnie łączący tradycję z odniesieniami do współczesności. „Liczby”, „Kolory” i „Przeciwieństwa” zarówno w formie, jak i treści, są przedsmakiem do świata etnoilustracji. Niewielki format i objętość, kartonowe strony i zaokrąglone brzegi pozwalają na stopniowe odkrywanie …
Wyświetlono 25% materiału - 170 słów. Całość materiału zawiera 682 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się