Wtorek, 28 listopada 2017
Dla dzieci i młodzieży
Susie Hodge:  Dlaczego sztuka pełna jest golasów? tłum. Grzegorz Kulesza, PWN, Warszawa 2017, s. 96, 29,90 zł, ISBN 978-83-01-18938-9 Historyczka sztuki, członkini Fellows of the Royal Society of Arts i autorka kilkudziesięciu książek od lat pisze artykuły związane z popularyzacją sztuki, prowadzi także warsztaty i seminaria poświęcone sztuce. W książce „Dlaczego historia sztuki pełna jest golasów?” prowadzi nas przez 22 rozdziały, które przystępnie interpretują zaprezentowane w publikacji dzieła sztuki, objaśniają związane z nimi terminy i umiejscawiają je na historycznej osi czasu. W jednym tomie obok siebie znalazły się m.in. nazwiska Boticellego i Caravaggia, Moneta i Cezanne’a, Hoppera i Banksy’ego. Tytuły rozdziałów są jednocześnie pytaniami, nie tylko o samą istotę sztuki, lecz także o wszystko, co wokół niej. Czy, aby oglądać obrazy, trzeba być mądrym? Czy to już skończone? Dlaczego dzieła sztuki są takie drogie? Dlaczego w galerii muszę być cicho? W odpowiedzi otrzymujemy ilustracje prezentujące omawiane dzieła sztuki wraz z ich rzeczowym, przystępnie napisanym przez autorkę omówieniem.  Ułatwia to zróżnicowanie czcionki, z zaznaczeniem najistotniejszych partii tekstu. Niemal na każdej stronie towarzyszą czytelnikowi dwie rysunkowe postaci, przywołujące na myśl artystę …
Wyświetlono 25% materiału - 179 słów. Całość materiału zawiera 719 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki