Wtorek, 23 października 2018
            Adam Mickiewicz, Emilia Kiereś Ballady i romanse Egmont Art, Warszawa 2018, s. 208, 59,90 zł, ISBN 978-83-28-122-246 Nakładem wydawnictwa Egmont Art ukazało się nowe wydanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza – w opracowaniu Emilii Kiereś. „To osobisty przewodnik po »Balladach i romansach« Adama Mickiewicza, które powstały w czasach dla nas już bardzo odległych, w których mówiło się i pisało zupełnie inaczej niż dziś. Chciałam się podzielić z Wami czymś, co lubię i co mnie zachwyca” – czytamy w autorskim wstępie. „Ballady i romanse” to jedna z ważniejszych publikacji w polskiej literaturze. Wydane w 1822 roku w Wilnie jako część pierwszego tomu „Poezyj”, uważane są za manifest polskiego romantyzmu. Do przekazywanych przez ludową tradycję ballad Mickiewicz wprowadził elementy świata nadprzyrodzonego: świtezianki, duchy, kobiety przemieniające się w syreny. Ich rolą było przywrócenie porządku w życiu bohatera. Ta ważna, ale często uważana za nieprzystępną i dziś już nieaktualną publikacja została odświeżona dzięki opracowaniu i komentarzom Emilii Kiereś – redaktorki, autorki książek dla dzieci, a także córki Małgorzaty Musierowicz. „To nie jest podręcznik, ani praca …
Wyświetlono 25% materiału - 177 słów. Całość materiału zawiera 711 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki