Wtorek, 28 maja 2019
Jennifer Berne "Einstein na wiązce światła" tłum. Katarzyna Radziwiłł, Muchomor, Warszawa 2019, s. 52, 38 zł, ISBN 978-83-65650-25-2 Autorką minibiografii Alberta Einsteina jest Jennifer Berne, wielokrotnie nagradzana za publikacje dla dzieci oraz biografię Jacquesa Cousteau. Polskim czytelnikom Amerykanka może być znana z cyklu opowieści o szpaku Kajtku, małym miłośniku książek („Kajtek uczy się fruwać”, „Kajtek, uważaj!”, Prószyński i S-ka). Jej książki dla dzieci były tłumaczone na kilkanaście języków. Jako publicystka współpracuje z czasopismami (m.in. „Nick Jr.”) i telewizją. Opowieść o jednym z najwybitniejszych naukowców w dziejach przybiera formę esencjonalnych fragmentów z jego biografii. Z pierwszych stron książki uśmiecha się do czytelnika uroczy bobas, który zaczął wypowiadać pierwsze słowa znacznie później niż jego rówieśnicy. Gdy jednak zaczął już mówić, chciał wiedzieć wszystko na temat otaczającego go świata. „Albert zaczął pytać. Pytał w domu, pytał w szkole. Pytań było tak dużo, że niektórzy nauczyciele mówili mu, że przeszkadza w lekcjach. Mówili, że niczego nie osiągnie, jeśli nie nauczy się zachowywać tak, jak inni uczniowie”. Oryginalne spojrzenie na życie i nieco ekscentryczne zachowanie przyszłego geniusza bynajmniej nie ułatwiało mu życia. Rewolucyjne odkrycia, których dokonał podczas studiów, nie zainteresowały ówczesnego świata nauki na tyle, by zaproponować mu adekwatną do zainteresowań posadę. Zanim więc Einstein rozpoczął swoją karierę naukową, pracował …
Wyświetlono 25% materiału - 205 słów. Całość materiału zawiera 823 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się