środa, 28 sierpnia 2019
        Marta Kowerko-Urbańczyk: Pola Negri Widnokrąg, Toruń 2019, s. 28, 42 zł, ISBN 978-83-950870-2-8 Kolejna biograficzna książka aktywnościowa z serii „Idol”. Bohaterką jest legenda kina niemego, Pola Negri. Dzięki sugestywnym ilustracjom Justyny Styszyńskiej i przystępnie opowiedzianej przez Martę Kowerko-Urbańczyk historii przenosimy się do Warszawy, Berlina i Nowego Jorku z początku XX wieku. Autorki snują swoją opowieść na tle epoki, gdy samochody na ulicach były luksusem dostępnym nielicznym, a w kinowych salach widzowie słuchali muzyki granej do filmu na żywo przez pianistę. Na ekranach w tzw. filmach niemych – czarno-białych i bez słyszalnego głosu widzianych na ekranie aktorów – gościły największe gwiazdy ówczesnej kinematografii, z Polą Negri na czele. Dzięki znajdującemu sięw publikacji kodowi QR czytelnik może obejrzeć fragment „Bestii” – filmu niemego z 1915 roku, który otworzył Poli Negri drzwi do wielkiego świata. Po jego premierze prasa uznała Polkę za gwiazdę światowego formatu. Zanim jednak Apolonia Chałupiec, bo tak nazywała się Pola Negri, trafiła do Hollywood, przeszła długą drogę na ścieżce kariery. Po szkole baletowej, o …
Wyświetlono 25% materiału - 169 słów. Całość materiału zawiera 678 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki