Poniedziałek, 3 października 2016
Dla dzieci i młodzieży
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru9/2016
Iwona Chmielewska Cztery zwykłe miski Wydawnictwo Format, Wrocław 2016, s. 48, 39,90 zł, ISBN 978-83-61488-89-7 "Książkę można wymyślić o wszystkim i przyda się w niej wszystko, nawet cztery zwykłe miski". Wznowione po trzech latach od premiery "Cztery zwykłe miski" - z nową i bardziej wyrazistą okładką - udowadniają, że zupełnie zwykłe, na pozór zużyte przedmioty mogą stać się początkiem nowej, niesamowitej historii. Niezwykłość tej publikacji dotyczy zarówno jej formy, jak i treści. Za formę posłużyły tu nie tylko rozpoznawalne, kunsztowne ilustracje Iwony Chmielewskiej, lecz także materia, z której książkę zrobiono - makulatura. Opowieść została osnuta wokół dwóch tekturowych okręgów, które - przecięte na pół - stają się czterema tytułowymi miskami. Te z kolei mogą być wszystkim tym, co ujrzymy oczyma wyobraźni. W wyobraźni autorki stają się porywanymi przez wiatr parasolami na skąpanej w deszczu ulicy, okularami na opalonej twarzy albo skrzydełkami trzymanego w dziecięcej rączce wiatraka. I tak, strona po stronie, …
Wyświetlono 25% materiału - 151 słów. Całość materiału zawiera 605 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się