Wtorek, 6 grudnia 2016
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru11/2016
Nadia Terranova, Ofra Amit, Bruno, chłopiec, który nauczył się latać, Format, Wrocław 2016, s. 36, 39,90 zł, ISBN 978-83-61488-10-1 "Kim był Bruno Schulz? Geniuszem o niepozornej posturze, z dużą głową i duszą dziecka". Tak o Schulzu pisze Nadia Terranova, włoska pisarka, która razem z izraelską ilustratorką, Ofrą Amit stworzyła opowieść wpisującą się klimatem w jego własną twórczość. "Bruno, chłopiec, który nauczył się latać" to historia o małym marzycielu, który stał się artystą. Z przyciągających wzrok, onirycznych ilustracji o przygaszonych barwach nie spogląda na nas jednak szczęśliwe, uśmiechnięte dziecko. Zamiast niego widzimy małego, poważnego chłopca z karykaturalnie dużą głową. Jego oczy nie patrzą przed siebie, tylko błądzą w jakiejś bliżej nieokreślonej przestrzeni. To opowieść z pogranicza jawy i snu. Obok głównego bohatera na kartach książki pojawiają się wykreowane przez niego fantazyjne postaci. Główną rolę, podobnie jak w twórczości i życiu Schulza, odgrywa postać ojca, która dominuje nad resztą. Autorki książki nie idą na skróty. Nie upraszczają, ani nie ukrywają historii. Opowiadają słowem i obrazem o świecie, w którym byli naziści, o tragedii drugiej …
Wyświetlono 25% materiału - 172 słów. Całość materiału zawiera 688 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się