Wtorek, 31 maja 2016
Temat numeru
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru5/2016
Kto ma ten wie, że dziecko to żywioł. To ciągła niewiadoma. Ale pojawienie się nowego członka rodziny wcale nie jest przeszkodą w realizacji marzeń, w poznawaniu świata. To tylko kwestia organizacji. "Dzięki temu, że podróżujemy razem, jesteśmy po prostu szczęśliwi. Bez naszych synków każdy wyjazd byłby uboższy o ich nieobecność" - tak wypowiadają się Anna i Krzysztof Kobusowie, słynna para podróżników, nagrodzona przez nasz miesięcznik Nagrodą Magellana za wytrwałe kreowanie mody na podróżowanie. I niech te słowa od autorów przekonają wszystkich niedowiarków do rodzinnych podróży. Kobusowie od lat przemierzają Polskę i świat wraz ze swymi dziećmi pokazując, że rodzinne podróże to zupełnie inny wymiar przygody. Swoim wieloletnim doświadczeniem rodzica-podróżnika postanowili podzielić się z innymi. I tak powstała seria książeczek, które są udanym połączeniem przewodnika i kreatywnego pamiętnika. Uczą, bawią, przygotowują do podróży, nie pozwalają się nudzić. Obecnie cykl obejmuje dziewięć różnych kierunków w Polsce i za granicą: "Pomorze", "Warmia i Mazury", "Tatry i Pieniny" i "Karkonosze. Kotlina Kłodzka" oraz "Chorwacja", "Turcja", "Egipt", "Włochy" i "Grecja". Jest jeszcze uniwersalny "Podróżownik". W planach są kolejne tytuły. A nasza redakcja z radością wyróżniła pomysł Nagrodą Magellana w kategorii Wydarzenie Roku 2015. Każda publikacja z serii jest bardzo atrakcyjna graficznie, zawiera najważniejsze porady dla małego podróżnika, opowieści o zwierzętach i roślinach, ciekawostki kulturowe i geograficzne, opisy najważniejszych atrakcji, zagadki i zadania oraz nalepki, grę planszową i miejsce na własną twórczość. Autorzy zachęcają młodych czytelników do prowadzenia notatek, zapisywania własnych spostrzeżeń, namawiają, by zostali reporterami, by prowadzili "osobistą kronikę podróży", która, po pierwsze ćwiczy umiejętność pisania, a po drugie - wypełniona notatkami, rysunkami czy zdjęciami - przechowa wspomnienia przez wiele lat. Na księgarskich półkach - w dziale literatura dla dzieci i młodzieży - zaobserwować można, na szczęście, coraz więcej publikacji turystycznych skoncentrowanych na młodych podróżnikach. I nie stoją tam już tylko samotnie, wśród ilustrowanych atlasów świata, słynne już "Mapy" Aleksandry i Daniela Mizielińskich (Dwie Siostry), "PL. Przewodnik po Polsce dla dzieci" Andrzeja Paulukiewicza (Dwie Siostry) czy seria ExpressMapu "Dla Młodych Podróżników" Marty Spingardi z ilustracjami Marianny Oklejak, która zapowiadała się świetnie - ukazały się tylko …
Wyświetlono 25% materiału - 340 słów. Całość materiału zawiera 1361 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się