środa, 25 lipca 2012
Ważny punkt na audiobookowej mapie Polski
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru332
Studio nagraniowe Telewizji Polskiej w budynku przy ul. Malczewskiego w Warszawie. Za reżyserską konsoletą siedzi Błażej Kukla (na zdjęciu), czekamy na reżysera Janusza Kukułę, w tle fragmenty „Bożych bojowników” Andrzeja Sapkowskiego. Mamy jeszcze chwilę aby porozmawiać, kiedy zjawi się… będzie czas wyłącznie na pracę. Błażej Kukla, były prezes zarządu firmy Audioteka od maja 2011 roku prowadzi własną firmę o nazwie Fonopolis. – Całe zawodowe życie poświęciłem pracy nad realizacją dźwięku, to interesuje mnie najbardziej – mówi. Od kilku lat w największym stopniu pochłania go wymyślanie „dźwiękowych obrazów” dla książek, które nagrywa. Pierwszym projektem zrealizowanym przez Fonopolis były wersje audio dwóch tomów opowiadań o wiedźminie Geralcie Andrzeja Sapkowskiego: „Ostatnie życzenie” i „Miecz przeznaczenia”. – Jeszcze w ostatnich miesiącach mojej pracy w Audiotece rozpocząłem pracę nad nagraniem pierwszego opowiadania pt. „Wiedźmin”. Po moim rozstaniu z serwisem, razem z Wojtkiem Płotkiem z wydawnictwa superNowa postanowiliśmy kontynuować naszą współpracę – mówi Błażej Kukla o początkach Fonopolis. Efektem wspomnianego współdziałania było wydanie, również we współpracy z koncernem Agora, wersji audio dwóch tomów opowiadań wiedźmińskich na płytach CD (12 opowiadań ok. 24 godziny materiału). Nagrania zrealizowano w ramach konceptu superprodukcji, przy zaangażowaniu dużego zespołu aktorskiego i wykorzystaniu olbrzymiej liczby efektów specjalnych, który znakomicie sprawdził się Januszowi Kukule i Błażejowi Kukli kilka lat wcześniej w trakcie realizacji, przez firmę Audioteka i Polskie Radio, audiobooka „Narrenturm” – pierwszego tomu „Trylogii husyckiej” Andrzeja Sapkowskiego. – Na potrzeby wydania przygotowywanego z Agorą nagraliśmy jeszcze raz pierwsze opowiadanie, a potem kolejne. W przypadku ponownego nagrania opowiadania „Wiedźmin” nastąpiła …
Wyświetlono 25% materiału - 247 słów. Całość materiału zawiera 990 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się