Wtorek, 4 maja 2010
47. Międzynarodowe Targi Książki Dziecięcej w Bolonii
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru273
Ostatni tydzień marca to od lat dla wydawców literatury dziecięcej i młodzieżowej, a także rzeszy osób związanych z tym rynkiem na całym świecie czas bardzo pracowity. Tłumnie ściągają do Bolonii, gdzie odbywają się Targi Książki Dziecięcej (Bologna Children’s Book Fair). Ta wiodąca w świecie impreza, nie tylko jest miejscem spotkań branżowych, nawiązywania relacji biznesowych, ale też daje możliwość dokładnego przyjrzenia się ofercie z różnych zakątków globu. 47. edycja bolońskich Targów odbyła się w dniach 23-26 marca 2010 roku. Wzięło w niej udział ponad 1200 wystawców z przeszło 60 krajów, w tym około 100 przedstawicieli gospodarzy. Gościem honorowych imprezy była tym razem Słowacja, która stanęła na wysokości zadania, prezentując wystawy, zapraszając na seminaria i wydarzenia przybliżające kulturalne i artystyczne osiągnięcia kraju. Książki polskich wydawnictw (łącznie około 20 firm) prezentowane były przede wszystkim na stoisku narodowym, przygotowanym już tradycyjnie przez Instytut Książki. Jak na Rok Chopinowski przystało, nie mogło zabraknąć akcentów związanych z wybitnym kompozytorem i pianistą. Publikacje poświęcone życiu i twórczości Chopina prezentowane były na honorowym miejscu. Uwagę zwracała też ekspozycja książek nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie PS IBBY „Książka Roku 2009”). Jak co roku podczas Targów ogłoszono laureatów szeregu nagród, w tym tej najważniejszej w dziedzinie literatury dla dzieci – Nagrody im. Hansa Christiana Andersena, zwanej Małym Noblem. Przyznawane co dwa lata przez IBBY (International Board on Books …
Wyświetlono 25% materiału - 218 słów. Całość materiału zawiera 875 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się