Czwartek, 6 lutego 2014
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru374
Śmierć rozłożona na raty była, jest i zawsze będzie mniej spektakularna od śmierci nagłej, gwałtownej i w związku z tym pozbawionej patosu. Przemijanie w procesie gnicia było, jest i zawsze będzie mniej atrakcyjne od przemijania w procesie spalania, w scenerii koloru ognia. Odchodzenie powolne, mozolne, niezauważalne, ciche i szare było, jest i zawsze będzie samotne, bezradne i skazane na wieczną niepamięć. O czym mowa?... Polskie księgarstwo w tradycyjnym jego wydaniu spokojnie, nie nerwowo i bez (moich!) złudzeń co do przyszłości – przemija od lat kilkunastu. Proces ów jest tak niespieszny, że nie budzi jakichś gwałtownych reakcji Polaków; w odbiorze społecznym pozostaje nieomal niezauważalny. Kto by się przejmował tym, że Polska powiatowa i gminna zna księgarnie jedynie z opowiadań rodziców czy dziadków? Ludzie „z branży” doświadczają tego problemu aż nazbyt boleśnie, a mimo to nie wywołuje on jednak jakichś spektakularnych reakcji. Co prawda od czasu do czasu w tzw. przestrzeni publicznej słyszymy głosy zatroskanych publicystów na temat „upadku księgarstwa”, ale żeby ktoś się tym nadmiernie przejmował?... Co to, to nie i jak najbardziej nie! Polskie księgarstwo w rytmie Chopinowskiego „Marsza żałobnego” będzie sobie przemijać jeszcze przez najbliższych kilka lat i nikt specjalnie nad tą śmiercią nie zapłacze. A powinien; …
Wyświetlono 25% materiału - 198 słów. Całość materiału zawiera 794 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się