Wtorek, 1 listopada 2022
Kontynuujemy cykl o najpiękniejszych księgarniach stolicy Francji. W drugim odcinku pozostajemy w samym sercu Paryża. Bohaterem jest słynna Librairie Delamain. Librairie Delamain zna niemal każdy paryżanin, a już na pewno każdy bibliofil mieszkający we francuskim mieście stołecznym. Jest to bowiem najstarsza księgarnia w Paryżu, która działa nieprzerwanie od 323 lat. Założona w 1708 roku przez rodzinę Delamain, od której pochodzi nazwa księgarni, swą pierwszą siedzibę miała w arkadach Teatru Narodowego Comédie-Française. Od 1906 roku księgarnia działa pod numerem 155 przy rue Saint-Honoré, słynnej z butików najbardziej znanych marek odzieżowych i jubilerskich. To prestiżowa lokalizacja w sercu I Dzielnicy Paryża, naprzeciw Komedii Francuskiej i Palais-Royal, tuż obok Luwru, niedaleko od brzegów Sekwany. Najbliżej znajduje się stacja metra Palais Royal – Musée du Louvre. Po wyjściu z niej wystarczy przejść kilka kroków przez otwarty plac, kierując się w stronę klasycznej bryły Hôtel du Louvre. Librairie Delamain znajduje się w tym samym budynku, tuż za rogiem. Zajmuje środkową część pierzei …
Wyświetlono 25% materiału - 157 słów. Całość materiału zawiera 628 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się