Wtorek, 31 stycznia 2023
San Francisco Book Company
Miłośnicy literatury w języku angielskim w Paryżu nie mogą czuć się porzuceni. Bez trudności znajdą coś dla siebie. Spośród miejsc, w których zaopatrzyć się można w takie książki, wyróżnia się położony w pobliżu stacji metra Odéon antykwariat San Francisco Book Company. Spacer ulicą Monsieur le Prince, której patronem jest książę de Condé, członek bocznej linii rodu Burbonów, przypomina wyprawę po dnie kanionu. Jego ściany nie tworzą strome górskie zbocza, lecz eleganckie fasady kamienic, kryte jasnym piaskowcem. Na pierwszy rzut oka nie ma tu nic nadzwyczajnego. Ot, kolejna elegancka ulica we francuskiej stolicy, w le sixième, szóstej dzielnicy, na lewym brzegu Sekwany. Nieco monotonna pod względem architektury i kolorystyki, wąska, prosta i pozbawiona zieleni, na którą zabrakło miejsca, nie licząc jakiejś roślinki zdobiącej tu i ówdzie otwór okienny. Uważny przechodzień już jednak z pewnej odległości zauważy niedużą, kwadratową tablicę przymocowaną do fasady jednego z budynków. Napis na niej głosi: „Books bought and sold” (Skupujemy i sprzedajemy książki). A gdy zbliży się do niej, dostrzeże czerwoną witrynę. To wejście do magicznej krainy używanych książek pod nazwą San Francisco Book Company. Założony w 1997 …
Wyświetlono 25% materiału - 181 słów. Całość materiału zawiera 726 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się