Czwartek, 23 lutego 2023
The Red Wheelbarrow
Okolice stacji metra Odeon na lewym brzegu Sekwany to jedno z zagłębi księgarstwa w Paryżu. Zaledwie cztery minuty spaceru dzieli opisywaną w poprzednim odcinku San Francisco Book Company od jeszcze innego kultowego już przybytku z książkami – księgarni The Red Wheelbarrow. Spacerując ulicą de Médicis wzdłuż Ogrodów Luksemburskich, trasę wędrówki wyznacza po jednej stronie zieleń, po drugiej zwarta linia solidnych i pięknych kamienic. W jednej z nich, na parterze, tuż obok drzwi wejściowych, których pilnuje para kamiennych lwów, znajduje się magiczne miejsce. Zdradza je charakterystyczna, pomalowana na niebiesko witryna z czerwonym napisem „The Red Wheelbarrow”. „Czerwona taczka” nie kojarzy się z przybytkiem, w którym czekają na nas książki. A jednak. „The Red Wheelbarrow” to niezależna księgarnia specjalizująca się w literaturze w języku angielskim. Są więc tutaj dzieła autorów anglojęzycznych, a także przetłumaczone na angielski z innych języków. Skąd jednak taka nazwa? Nie ma w tym bynajmniej przypadku. To tytuł jednego z najbardziej znanych wierszy amerykańskiego poety Williama Carlosa Williamsa z 1923 roku. Zacytujmy go, bo choć krótki, jest piękny. …
Wyświetlono 25% materiału - 169 słów. Całość materiału zawiera 677 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się