Sobota, 29 kwietnia 2023
Assouline
To nie jest typowa księgarnia. Przypomina bardziej galerię albo ogród sztuki. Nie odwiedza się jej po to, aby po prostu kupić książki, tu raczej odkrywa się przedstawione w nich piękno świata i cieszy chwilą. Witajcie w Assouline. Centrum Paryża. Szósta dzielnica na lewym brzegu Sekwany. W sąsiedztwie po jednej stronie wyspa Île de la Cité z odbudowywaną katedrą Notre Dame, po drugiej zaś – Ogrody Luksemburskie. Wąska uliczka rue Bonaparte, jakich wiele we francuskiej stolicy. Na pozór nie ma tutaj nic wyjątkowego. A jednak na gości czeka niespodzianka. Już z daleka na jasnej fasadzie kamienicy rzuca się w oczy czerwony portal. Złoty napis „Assouline” zachęca do wejścia do środka. Otwieram wysokie, szklane drzwi, w których za klamki użyto dwóch cyfr znaczących numer budynku, i… wkraczam w inny świat. Znika szum paryskiej ulicy, jej pośpiech i napięcie. Pomalowane na czerwono ściany, smukłe czarne kolumny, świeże kwiaty na stolikach kawowych, zapachowe świece. Tu i ówdzie współczesna rzeźba, grecka maska i renesansowy obraz na ścianie, na podłodze dywan. Model żaglowca, maska tygrysa, indiański pióropusz. …
Wyświetlono 25% materiału - 171 słów. Całość materiału zawiera 686 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się