Czwartek, 6 lutego 2014
Meandry statystyki
W 2013 roku w dwunastu comiesięcznych zestawieniach bestsellerów „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” znalazło się 168 tytułów. 88 z nich to książki polskich autorów, 80 to tłumaczenia. Najdłużej, bo przez dziesięć miesięcy, utrzymywała się na liście książka E.L. James „Pięćdziesiąt twarzy Greya” (Sonia Draga). Przez dziewięć miesięcy odnotowywaliśmy w trzydziestce najlepiej sprzedających się książek (w księgarniach) kolejną część tej samej „trylogii” E.L. James „Nowe oblicze Greya” (Sonia Draga). Osiem miesięcy gościliśmy na liście: po raz trzeci E.L. James z „Ciemniejszą stroną Greya” (Sonia Draga), „Dowód” Ebena Alexandra (Znak) i „Zmień swoje życie z Ewą C h o d a k o w s k ą . Trzydzieści dni, minut, treningów, przepisów” Ewy C ho d a kow s k ie j i Lefterisa Kavoukisa (K.E. Liber). Siedem razy w pierwszej trzydziestce najlepiej sprzedających się książek znalazła się zabawna książka „Pan Pierdziołka spadł ze stołka. Powtarzanki i śpiewanki” (Zysk i S-ka). Sześciokrotnie zaznaczyły swoją obecność w rankingu „Alibi na szczęście” Anny Ficner-Ogonowskiej (Znak) i „Towarzyszka Panienka” Moniki Jaruzelskiej (Czerwone i Czarne). Pięć razy na liście był „Krok do szczęścia” Anny Ficner- Ogonowskiej (Znak) i „Trochę większy poniedziałek” Katarzyny Grocholi (Wydawnictwo Literackie). Na comiesięcznych listach znalazły się w roku 2013 po cztery książki: Anny Ficner- Ogonowskiej („Alibi na szczęście”, „Krok do szczęścia”, „Szczęście w cichą noc”, „Zgoda na szczęście”), Katarzyny Michalak („Bezdomna”, „Mistrz”, „Sklepik z niespodzianką. Lidka”, „W imię miłości”), …
Wyświetlono 25% materiału - 226 słów. Całość materiału zawiera 904 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się