Poniedziałek, 15 czerwca 2020
Bestsellery maja
1 „Dylemat” B.A. Paris, wbrew oczekiwaniom czytelników, a przynajmniej niemałej ich części, nie jest – jak by się spodziewali – thrillerem. Powodzenie powieści skłania jednak do przypuszczenia, że kredyt zaufania zdobyty u odbiorców takim przebojem, jakim stało się „Za zamkniętymi drzwiami”, jest ogromny. Co nie znaczy, że nieograniczony. 2 Deborah Feldman, autorka – spopularyzowanego przez pokazywany na Netfliksie serial – dzieła „Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów”, opowiada: „Znam osoby, które po odejściu z chasydzkiej społeczności próbowały kontaktować się ze swoimi rodzinami i ciężko to znosiły. Dlatego gdy sama odchodziłam, wiedziałam, że muszę odciąć się od niej całkowicie. Inaczej nigdy nie zaczęłabym życia od nowa”. No, oczywiście, najgorsza w naszym rzekomo najlepszym ze światów (cha, cha!) jest rodzina. Polska, amerykańska czy żydowska, jeden… 3 „Ekstradycja” Remigiusza Mroza – jedenasty tytuł z serii o Joannie Chyłce. No i o funkcjonariuszu Oryńskim o literackim imieniu Kordian, co dowodzi, że książki wychodzące spod pióra autora cyklu to jednak literatura. 4 Jeff Kinney „Dziennik cwaniaczka. Totalna demolka”, czyli 14(!) tomik zabawnych historyjek z życia tytułowego bohatera, którego rodzina tym razem przeżywa piekło remontu domu. Dzięki takim książkom małolactwo wciąż jeszcze nie zatraciło umiejętności czytania. 5 Blanka Lipińska, autorka „Kolejnych 365 dni”, stwierdziła ostatnio, wypowiadając się w kwestii zdrowia psychicznego w czasie koronawirusowej kwarantanny, że i jej zdarza się płakać. Specjalnie nie dziwimy się, w końcu nie tylko Szymon Hołownia to potrafi. [Zobacz również poz. 7 i 10] 6 „Siedem Sióstr. Siostra Słońca”, szósty tom ni to sagi rodzinnej, ni to baśni Lucindy Riley zadowoli miłośników (miłośniczki) tego rodzaju pisarstwa. A problemy bohaterki nie zdziwią nikogo, kto pamięta, że komu jak komu, ale Elektrze najbardziej ze wszystkiego przystoi żałoba. 7 Blanka Lipińska umieściła na naszej liście trzy swoje tytuły, w tym „Ten dzień”. To sprawia, że ta z wykształcenia specjalistka od kosmetyki staje się najbardziej poczytną polską pisarką. Kudy tam do niej Oldze Tokarczuk czy innym Noblistom! [Porównaj poz. 5 i 10] 8 Magdy Knedler „Położna z Auschwitz” – wstrząsająca opowieść o Stanisławie Leszczyńskiej, położnej, która w Auschwitz odebrała ponad trzy tysiące porodów. W miejscu, w którym rządziła śmierć, ona upominała się o życie i broniła go. Polecam tę książkę, szczególnie tym, którzy rozczytują się w zupełnie innych książkach z Auschwitz w tytule. [Porównaj poz. 19] 9 Janina Bąk, autorka „Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?”, reklamowana jest jako „panga biznesu, wirtuoz matematycznej zabawy, komediant komedii i polędwica sopocka małżeństwa”. Przyszłość, nie tylko gastronomiczna, przed nią! 10 Film według „365 dni” Blanki Lipińskiej w ciągu pierwszego miesiąca od premiery obejrzało milion osób. To dopiero miara sukcesu. [Patrz także poz. 5 i 7] 11 …
Wyświetlono 25% materiału - 433 słów. Całość materiału zawiera 1734 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się